Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij

 

 

 

 

Kultura, sport i zabawa w najlepszym wydaniu

04.07.201708:26

Szymon

Podczas tegorocznych Dni Tarczyna władze samorządowe zapewniły uczestnikom święta rozmaite atrakcje. Głównym punktem uroczystości był występ Andrzeja Piasecznego

DSC_0514


Dni Tarczyna 2017 rozpoczęły się turniejem piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Tarczyna Mirosława Faliszewskiego, rozegranym na boisku „Orlik”. W zawodach wystartowało 10 drużyn. Po emocjonującej rywalizacji puchar trafił do zespołu Mazo Skład. Drugie miejsce zajęła ekipa UM Tarczyn, a trzecie miejsce Scorpion Władysławów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Lepa (UM Tarczyn), bramkarzem – Maciej Galas (Mazo Skład), zaś królem strzelców – Sebastian Adamczyk (Scorpion Władysławów). Trzy najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz sprzęt sportowy, które wręczyli: Barbara Galicz – burmistrz Tarczyna i Mirosław Faliszewski – Przewodniczący Rady Miejskiej. Organizatorzy: UKS Tarczyn i Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie dziękują sędziom, opiece medycznej oraz tym wszystkim, którzy gorąco dopingowali drużyny biorące udział w sportowej rywalizacji.

turniej pilkarski

19554158_1433182540069312_6196721039866937282_n

Od disco polo, do ballad Cohena

Po sobotnim, sportowym poranku, przyszła pora na artystyczne popołudnie i wieczór, w czasie których nad bezpieczeństwem przybyłych czuwały służby mundurowe, medyczne i profesjonalna ochrona. Na początek wystąpił zespół „Doxxx”, wykonujący piosenki z gatunku disco polo. Następnie publiczność miała przyjemność zobaczyć i posłuchać znakomitego występu utalentowanych artystycznie uczennic z gminy Tarczyn (zatańczyły i zaśpiewały piosenkę pt. „Z talentem za Pan Brat”). Kolejnym punktem uroczystości był koncert Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego – „Słynny Niebieski Prochowiec”, który wykonał pełne pasji, nastrojowe ballady światowej sławy wokalisty Leonadra Cohena.

DSC_0216

DSC_0066

 

DSC_0277

Honorowy Obywatel – Stefania Steckiewicz

W czasie Dni Tarczyna nadano prestiżowy tytuł Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna dla śp. Stefanii Steckiewicz, który w imieniu wyróżnionej odebrał jej syn – dr Władysław Steckiewicz. Tytuł wręczyli burmistrz Tarczyna Barbara Galicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mirosławem Faliszewskim. Stefania Steckiewicz (1906-1991), z zawodu pielęgniarka, została doceniona m.in. za poświęcenie, życzliwość i pomoc jaką wielokrotnie okazywała mieszkańcom Tarczyna i okolic w latach powojennych. Jej wielka dobroć, życzliwość i poświęcenie były codziennym wsparciem dla chorych i nie tylko.

DSC_0359

Atrakcje

Podczas Dni Tarczyna nie zabrało także atrakcji dla najmłodszych. Były dmuchańce, zjeżdżalnie, kule wodne, trampoliny, karuzela, czy też stoiska z zabawkami. Dużo radości dzieciom sprawiło malowanie twarzy, którym zajmowali się charakteryzatorzy teatralni z Warszawy. Osoby przybyłe na imprezę mogły spróbować smacznych posiłków i orzeźwiających napojów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Tarczyńskiej Grupy Plastyków „KreoArt”.


Muzyka uniwersalna

Głównym punktem tegorocznych Dni Tarczyna był koncert jednego z najbardziej znanych polskich wokalistów – Andrzeja „Piaska” Piasecznego. Zaśpiewał on m.in. takie hity jak „Chodź, przytul, przebacz”, „Teraz płacz”, „Jeszcze bliżej”, czy „Śniadanie do łóżka”. Występ „Piaska” był pełen gracji, energicznych rytmów oraz lirycznych brzmień. Piaseczny idealnie trafił swoim repertuarem w gusta osób w każdym wieku, śpiewając uniwersalne popowo-rockowe piosenki zapadające w pamięć.

DSC_0499

DSC_0404


Burmistrz Tarczyna pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Dni Tarczyna 2017 oraz wszystkim obecnym na imprezie.*

*Zaplanowane na niedzielę zawody wędkarskie dla dzieci zostały przełożone na inny dzień z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Wkrótce, na stronach internetowych tarczyńskiego GOK-u oraz gminy Tarczyn, zostanie ogłoszony nowy termin imprezy.

 

Aktualności

Koncert z okazji Dnia Niepodległości (11.11.2017)

10.11.2017

08:18

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Gmina Tarczyn doceniona przez przedsiębiorców

03.11.2017

09:11

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Konkursu „Lider Przedsiębiorczości Roku 2017”. Gali towarzyszyły obchody  poświęcone 25- leciu działalności Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ramach przedsięwzięcia uhonorowano nie tylko najlepsze firmy, lecz także jednostki samorządu terytorialnego i instytucje aktywnie wspierające przedsiębiorczość. W tym doborowym gronie znalazła się gmina Tarczyn, dla której wyróżnienie wręczono na ręce burmistrz Barbary Galicz.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie o czynnościach dot. przebiegu granic działek ewidencyjnych (trasa S-7)

30.10.2017

12:47

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wygraliśmy Pracownię Orange!!!

26.10.2017

15:29

Najpierw, dzięki naszemu świetnie przygotowanemu zgłoszeniu w konkursie Pracownie Orange (promującemu m.in film o Tarczyńskich Talentach), Prace Małe znalazły się wśród najlepszych 64 lokalizacji spośród ponad 200 zgłoszonych (średnio do decydującego, II etapu konkursu weszła 1 na 4 lokalizacje!). Tym samym awansowaliśmy do ścisłego grona miejscowości mogących rywalizować o pracownie multimedialne w głosowaniu internetowym!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej szkoły w Pracach Małych

23.10.2017

10:37

W gminie Tarczyn odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej Szkoły Podstawowej w Pracach Małych. Podczas wydarzenia, którego prawdziwą ozdobą były zachwycające występy uczniów, obecni byli m.in. Marszałek Senatu RP - Stanisław Karczewski, Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Wójt Gminy Prażmów Sylwester Puchała, wójt gminy Pniewy Wiesław Nasiłowski, medalista olimpijski i rekordzista Europy w biegu na 100 m - Marian Woronin, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, kuratorium oświaty, służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy lokalnych instytucji, radni i sołtysi oraz proboszczowie miejscowych parafii.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konkurs Perły Mazowsza - zgłaszaj, głosuj, wygrywaj!

17.10.2017

12:28

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Edukacji Narodowej w Tarczynie

16.10.2017

10:49

Wspaniałym koncertem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, zakończonym owacjami publiczności na stojąco, życzeniami władz samorządowych dla pracowników oświaty oraz wręczeniem wybitnym uczniom stypendiów naukowych Burmistrza Tarczyna, świętowano w Tarczynie Dzień Edukacji Narodowej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Szkolenia LGD dot. unijnych dotacji (17 i 24.10.2017)

09.10.2017

15:27

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

28.09.2017

09:24

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konferencja ekologiczna "Razem chronimy przyrodę"

26.09.2017

08:36

Gmina Tarczyn zabezpieczyła środki własne i pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (www.wfosigw.pl) oraz z Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza” na realizację projektu pn. „Razem chronimy przyrodę”. Dotyczy on zagadnień związanych z ochroną pszczół i gatunków pszczołowatych, ich zwyczajami, ogromnie ważną rolą w ekosystemie, jak również  produkcją  miodu ekologicznego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Lokal na żłobek w Tarczynie PILNIE poszukiwany!

13.09.2017

10:45

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Sportowo, regionalnie, kulturalnie - Półmaraton i Owocobranie

11.09.2017

13:13

Tarczyńskie Owocobranie, święto promujące sadownictwo, lokalną sztukę, rzemieślnictwo i przysmaki, ponownie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Rynek miasta wypełniony był m.in. stoiskami z pysznymi regionalnymi potrawami, florystycznymi kompozycjami z kwiatów, owoców i traw, a także wystawą malarstwa i kiermaszem rękodzieła ludowego. Porywającymi, pełnymi temperamentu występami popisały się zespoły Góralska Hora i Ludowy Zespół Artystyczny Promni. Tradycyjnie ogromną atrakcją okazał się Półmaraton Tarczyński (relacjonowany przez Telewizję Polską), w którym wzięło udział kilkuset zawodników

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

III edycja programu stypendialnego dla młodych sportowców

31.08.2017

08:14

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka po raz trzeci uruchomił program stypendialny dla zdolnych sportowców.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Pikniki rodzinne w gminie Tarczyn

28.08.2017

11:03

W ostatni weekend sierpnia w gminie Tarczyn odbyły się dwie imprezy plenerowe: otwarcie wygranego w ogólnopolskim konkursie Podwórka Nivea w Księżowoli oraz piknik rodzinny w Werdunie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wyłożenie do wglądu projektu operatu dla obrębów Kotorydz, Grzędy, Przypki

22.08.2017

10:25

Zawiadomienie Starosty Piaseczyńskiego o terminie wyłożenia do wglądu projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Kotorydz, Grzędy, Przypki, gmina Tarczyn, powiat piaseczyński.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Przebudowa szkoły podstawowej w Tarczynie rozpoczęta

18.08.2017

10:43

W Tarczynie ruszyła rozbudowa i modernizacja miejscowej szkoły podstawowej. W ramach inwestycji o wartości ok. 9,5 mln zł, realizowanej przez gminę Tarczyn, powstaną m.in. nowoczesna sala gimnastyczna, sale dydaktyczne i gabinety specjalistyczne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konkurs na szarlotkę

16.08.2017

13:05

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wyniki zapytania ofertowego - inspektor nadzoru inwestorskiego (rozbudowa SP w Tarczynie)

11.08.2017

13:16

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień wolny od pracy (14 sierpnia 2017)

07.08.2017

10:37

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Specjalne, jednodniowe warsztaty wokalne

28.07.2017

15:53

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zapytanie ofertowe: inspektor nadzoru inwestorskiego (rozbudowa Szkoły Podstawowej w Tarczynie)

27.07.2017

12:55

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Prezentacja dot. rozwoju sieci gazowej na terenie gminy Tarczyn

10.07.2017

13:29

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie

07.07.2017

11:06

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kultura, sport i zabawa w najlepszym wydaniu

04.07.2017

08:26

Szymon

Podczas tegorocznych Dni Tarczyna władze samorządowe zapewniły uczestnikom święta rozmaite atrakcje. Głównym punktem uroczystości był występ Andrzeja Piasecznego

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Spotkanie ws. gazyfikacji gminy (07.07.2017) - zmiana terminu!

03.07.2017

13:10

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie ws. gazyfikacji gminy Tarczyn, które odbędzie się 7 lipca br. (piątek) o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. Stępkowskiego 17 (aktualizacja dn. 03.07.2017.)
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - Gmina Tarczyn Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

 | Film intro