Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij

Sportowo, regionalnie, kulturalnie - Półmaraton i Owocobranie

11.09.201713:13

Tarczyńskie Owocobranie, święto promujące sadownictwo, lokalną sztukę, rzemieślnictwo i przysmaki, ponownie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Rynek miasta wypełniony był m.in. stoiskami z pysznymi regionalnymi potrawami, florystycznymi kompozycjami z kwiatów, owoców i traw, a także wystawą malarstwa i kiermaszem rękodzieła ludowego. Porywającymi, pełnymi temperamentu występami popisały się zespoły Góralska Hora i Ludowy Zespół Artystyczny Promni. Tradycyjnie ogromną atrakcją okazał się Półmaraton Tarczyński (relacjonowany przez Telewizję Polską), w którym wzięło udział kilkuset zawodników

Więcej zdjęć z VII Półmaratonu Tarczyńskiego oraz Owocobrania

WYNIKI 7. PÓŁMARATONU TARCZYŃSKIEGO - KLIKNIJ I ZOBACZ

DSC_0176

DSC_0231

Święto rozpoczęło się od 7 Półmaratonu Tarczyńskiego, który otworzyli burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Faliszewski. Półmaraton ponownie okazał się bardzo ciekawą i profesjonalnie zorganizowaną imprezą, za co szczególnie podziękowania należą się animatorowi sportu Andrzejowi Latkowskiemu, uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, pracownikom jednostek organizacyjnych gminy oraz służbom zabezpieczającym imprezę. Bieg główny odbył się po trasie liczącej ok. 21 km, posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla amatorów biegania przeprowadzono natomiast biegi przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, jak również Bieg Rodzinny, który był idealną okazją do aktywnego wypoczynku i pogłębiania więzi rodzinnych. Sportowcy mieli zapewnioną m.in. profesjonalną rozgrzewkę, przeprowadzoną przez Fitness Club „Fabryka Wagi”, darmowe napoje izotoniczne, wodę oraz żywność. Imprezę fachowo zabezpieczały służby medyczne i mundurowe: policja, straż miejska oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi gratyfikacje pieniężne i statuetki.

DSC_0185

 

DSC_0212

 

DSC_0221

 

DSC_0311

 

DSC_0298

 

DSC_0515
 

Najlepsze lokalne produkty 
 
Na kameralnym rynku w Tarczynie prezentowane były okazałe owoce, wyprodukowane przez miejscowych sadowników, jak również oryginalne florystyczno-owocowe kompozycje. W centrum miasta umiejscowiona została wielka piramida, na bokach której ułożono dorodne jabłka, tworzące piękne obrazy, m.in. w kształcie serca i uśmiechu. W czasie imprezy nie zabrakło degustacji pysznych owoców oraz wyciskanych z nich orzeźwiających soków. Gminne sołectwa przygotowały piękne kosze i wieńce dożynkowe. Można było skosztować licznych, wyśmienitych potraw, w tym znakomicie przyrządzonych, aromatycznych, świeżych wędlin, pieczywa, różnego rodzaju dań na gorąco czy też upieczonych po mistrzowsku ciast. Odbył się też kiermasz stuki ludowej, zaprezentowano twórczość artystyczną członków Tarczyńskiej Grupy Plastyków „KreoArt”. Z kolei najmłodszych uczestników Owocobrania cieszyły m.in. malowanie twarzy i dmuchańce. Sporo osób przyciągnęło też stanowisko promocyjno-informacyjne Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

DSC_0005

 

DSC_0997

 

DSC_0888

 

DSC_0866

Szacunek dla rolników

Oficjalne rozpoczęcie święta, dokonane przez burmistrz Tarczyna Barbarę Galicz i przewodniczącego Rady Miejskiej Mirosława Faliszewskiego, nastąpiło w godzinach popołudniowych. W swym przemówieniu burmistrz Barbara Galicz podkreśliła m.in. to, jak ważną funkcję w społeczeństwie pełnią rolnicy, wykonujący ciężką, godną szacunku pracę, mającą ogromne znaczenie dla nas wszystkich. Zaraz potem dokonano uroczystej dekoracji najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach w ramach Półmaratonu.

DSC_0564

 

DSC_0619

 

DSC_0808

 

DSC_0800

 

DSC_0727

 

DSC_0994

Góralskie rytmy

Artystycznym zwieńczeniem Owocobrania były pełne góralskiego temperamentu występy zespołów Góralska Hora i Ludowego Zespołu Artystycznego Promni. Owocobranie zakończyła uroczysta Msza Dziękczynna za plony, którą odprawił ks. Prałat Władysław Michalczyk - Proboszcz parafii św. Mikołaja w Tarczynie.

DSC_0132

 

DSC_0990

 

DSC_0191


Burmistrz Tarczyna pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Tarczyńskiego Owocobrania 2017 i VII Półmaratonu, w tym organizację zawodów sportowych i innych atrakcji, oraz wszystkim obecnym na imprezie.

 

Aktualności

Rozbudowa i modernizacja SP w Tarczynie - kolejny etap

14.03.2018

08:38

W Tarczynie trwa przebudowa miejscowej szkoły podstawowej. W ramach inwestycji o wartości ok. 9,5 mln zł, realizowanej przez gminę Tarczyn, powstają m.in. nowoczesna sala gimnastyczna, sale dydaktyczne i gabinety specjalistyczne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

09.03.2018

17:04

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uroczysta gala "Perły Mazowsza 2017"

02.03.2018

14:26

W tarczyńskiej Sali Widowiskowej im. Mieczysława Fogga odbyła się gala „Perły Mazowsza”, podczas której przedstawiono najpopularniejsze w powiecie piaseczyńskim wydarzenia, firmy, sportowców oraz osoby działające na rzecz aktywizacji społecznej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Rekrutacja dzieci do Przedszkola w Tarczynie

26.02.2018

12:38

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konkurs ofert na realizację zadań dot. upowszechniania kultury fizycznej

26.02.2018

11:19

Burmistrz Tarczyna ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2018 r. zadań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej - więcej informacji o konkursie - kliknij i czytaj

Tarczyńskie przedszkolaki zafascynowane ekologią

19.02.2018

14:29

Gmina Tarczyn wraz z Przedszkolem w Tarczynie zabezpieczyła środki własne i pozyskała dofinansowanie z Funduszu Naturalnej Energii na realizację projektu pn. „Mali EkoBadacze”. Tarczyńskie przedsięwzięcie, które wywalczyło czołowe miejsce w ścisłym gronie najlepszych, zwycięskich inicjatyw na Mazowszu, właśnie ruszyło! Rozpoczęto je urozmaiconymi, innowacyjnymi warsztatami ekologicznymi

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konwent Samorządowy Powiatu Piaseczyńskiego w Tarczynie

16.02.2018

10:40

Na początku lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie odbył się Konwent Samorządowy Powiatu Piaseczyńskiego. Obecni na spotkaniu zarządzający i przedstawiciele jednostek samorządowych z całego regionu omówili tematy związane z gospodarką odpadami oraz współpracą samorządów gmin w tej ważnej dla wszystkich mieszkańców sprawie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Gratulacje dla młodych kickbokserów

15.02.2018

13:33

Za godne reprezentowanie gminy Tarczyn na arenie ogólnopolskiej i  międzynarodowej, a także w uznaniu zasług kickbokserów z UKS Akrobata dla rozwoju sportu, burmistrz Barbara Galicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Faliszewski wręczyli im dyplomy gratulacyjne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Spotkanie burmistrz Barbary Galicz z minister Anną Zalewską

08.02.2018

15:19

Burmistrz Barbara Galicz odbyła spotkanie z Panią Anną Zalewską, Minister Edukacji Narodowej, dotyczące rozwoju tarczyńskiej edukacji i nowoczesnych rozwiązań w naszym systemie szkolnictwa.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zatrudnianie cudzoziemców po nowemu

05.02.2018

14:00

W tarczyńskim Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się szkolenie dotyczące nowych zasad zatrudniania obcokrajowców, poprowadzone przez specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie. Spotkanie otworzyły burmistrz Tarczyna Barbara Galicz oraz dyrektor PUP w Piasecznie Danuta Świetlik

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Informacja dla przedsiębiorców - Jednolity Plik Kontrolny

01.02.2018

11:03

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Naukowa Stacja Zabaw w gminie Tarczyn? Zależy od Twoich głosów!

25.01.2018

10:42

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza ogłosiła ogólnopolski konkurs w ramach programu „Powietrze bez śmieci”, polegający na głosowaniu internetowym na wybrane lokalizacje, gdzie powstaną Naukowe Stacje Zabaw ufundowane przez PGNiG.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kwalifikacja wojskowa 2018 - informacja

25.01.2018

10:14

Od 30 stycznia do 27 kwietnia 2018 r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb czynnej służby wojskowej. 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Rekrutacja do gminnych placówek oświatowych - informacje

25.01.2018

08:15

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Szkolenie nt. nowych zasad zatrudniania obcokrajowców

22.01.2018

10:48

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Oficjalna strona internetowa dot. budowy drogi ekspresowej S7

17.01.2018

11:07

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła oficjalną stronę internetową dot. budowy wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca: http://s7warszawa-grojec.pl/
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Bezpłatne badania mammograficzne w Tarczynie (12.01.2018)

11.01.2018

13:01

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kolejna dotacja na projekt ekologiczny pozyskana!

04.01.2018

11:13

Gmina Tarczyn wraz z Przedszkolem w Tarczynie zaplanowała środki własne i pozyskała dofinansowanie z Funduszu Naturalnej Energii na realizację projektu pn. „Mali EkoBadacze”. Tarczyńskie przedsięwzięcie wywalczyło czołowe miejsce w ścisłym gronie najlepszych, zwycięskich inicjatyw na Mazowszu.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Życzenia świąteczno-noworoczne

18.12.2017

09:32

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Świąteczne "Wiadomości Tarczyńskie"

15.12.2017

14:17

Przedstawiamy Państwu elektroniczną wersję najnowszego, świątecznego numeru popularnej lokalnej gazety

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Czujnik jakości powietrza w Tarczynie? To zależy od Ciebie!

13.12.2017

15:42

Zachęcamy do głosowania na Gminę Tarczyn w konkursie Fundacji AVIVA "Wiem czym oddycham"!: https://wiemczymoddycham.pl/glosowanie/f5eca5fd-5b75-4db1-87c6-e62bef03c210

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Tarczyn Liderem Jakości Kształcenia

12.12.2017

10:45

W ramach VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji  Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw  „Samorządowy Lider Edukacji” gmina Tarczyn została uhonorowana przez Komisję Konkursową certyfikatem indywidualnym za stale prowadzoną, przemyślaną i nowoczesną edukację, jak również tzw. tytułem nadzwyczajnym – Lider Jakości Kształcenia. To szczególne wyróżnienie Tarczyn wywalczył jako jeden z zaledwie trzech samorządów na Mazowszu!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Tarczyńskie podatki naturalnie atrakcyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców i sadowników

07.12.2017

13:39

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarczynie w dniu 23.11.2017r. radni uchwalili stawki podatków od nieruchomości w roku podatkowym 2018, po raz trzeci z rzędu pozostawiając kwoty na niezmienionym poziomie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Międzynarodowa elita w Tarczynie

04.12.2017

18:19

Za nami 11. edycja turnieju kickboxingu oraz innych sztuk i sportów walki Mazovia Cup International w Tarczynie. Są to największe międzynarodowe, cykliczne zawody tego typu w Polsce. W tym roku wydarzenie miało rangę Pucharu Europy federacji UFR, WKA i WKSF.  Pojedynki odbywały się na 7 matach i jednym ringu. Dzięki sprawnej organizacji udział w zawodach, w ciągu jednego dnia, wzięło udział ponad 600 sportowców!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Włączanie syren alarmowych - próby

29.11.2017

10:04

Szanowni Państwo, informujemy, że od dziś będą przeprowadzane próby systemu alarmowania poprzez włączanie syren alarmowych zamontowanych na terenie gminy Tarczyn w ramach unijnego partnerskiego projektu pn. "Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach w Powiecie Piaseczyńskim".

 

Projekt ten zrealizowany został przez Powiat Piaseczyński wraz z gminami: Tarczyn, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno i Prażmów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - Gmina Tarczyn Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

 | Film intro