Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij

Tarczyńskie przedszkolaki zafascynowane ekologią

19.02.201814:29

Gmina Tarczyn wraz z Przedszkolem w Tarczynie zabezpieczyła środki własne i pozyskała dofinansowanie z Funduszu Naturalnej Energii na realizację projektu pn. „Mali EkoBadacze”. Tarczyńskie przedsięwzięcie, które wywalczyło czołowe miejsce w ścisłym gronie najlepszych, zwycięskich inicjatyw na Mazowszu, właśnie ruszyło! Rozpoczęto je urozmaiconymi, innowacyjnymi warsztatami ekologicznymi

unnamed<<Więcej zdjęć

 

przedszk1
 

Zajęcia dla przedszkolaków polegały na przeprowadzeniu praktycznych warsztatów poznawczych o następującej tematyce: „laboratorium ekologiczne” oraz „ochrona powietrza, wody, gleby i funkcjonowania ekosystemu” . Łącznie odbyło się 16 godzin zajęć, poprowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych metod szkoleniowych.

To jednak tylko jeden z elementów całego projekt. Jego realizacja składa się bowiem z szeregu różnych, spójnych działań. Są nimi jeszcze m.in. wyposażenie pracowni ekologicznej w przedszkolu, które służące jako ciekawe narzędzie dydaktyczne do przeprowadzania różnego rodzaju zajęć z przedszkolakami. Celem zakupu i użycia ww. zestawów jest zwiększenie zainteresowania dzieci ekologią oraz wpojenie im nawyków proekologicznych, które będą procentować w dalszych latach edukacji i dorosłym życiu.

Zwieńczeniem projektu będzie organizacja pikniku ekologicznego, w czasie którego zorganizowana zostanie plenerowa wystawa prac przedszkolaków wykonanych w ramach ogłoszonego uprzednio konkursu plastycznego. Podczas imprezy odbędą się też ekologiczne prelekcje, quizy i rodzinne zabawy.

Pozyskana przez gminę i przedszkole dotacja została zdobyta w ramach konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii ogłaszanego przez GAZ SYSTEM przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia na najlepsze regionalne projekty ekologiczne.

Jak czytamy na stronie organizatora, w tym roku do Biura Konkursu wpłynęło 49 wniosków o dofinansowanie, prezentujących wysoki poziom. Zwycięzcy w ciekawy sposób podchodzili do potrzeb środowiskowych: czystości powietrza, gospodarki odpadami, poszanowania bioróżnorodności. Charakterystyczne jest ukierunkowanie na aktywizację lokalnych społeczności.

 

przedszk2

 

przedszk3

 

logo2