Przejdź do treści

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Marianny Pągowskiej

2018-11-27

Starość wieńczy życie. Jest czasem żniw. Żniw tego, czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy; żniw tego, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy, a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy. Tak jak w końcowe partii wielkiej symfonii, te wszystkie tematy współbrzmią potężnie.
Jan Paweł II

Piękny i wyjątkowy jubileusz obchodziła 21 listopada Pani Marianna Pągowska – wieloletnia mieszkanka Tarczyna. Seniorka rodu świętowała wraz z najbliższymi swoje setne urodziny!

Ten dzień to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki i doniosłe święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Tarczyn. Pani Marianna to osoba niezwykle energiczna, pełna optymizmu, o dużym poczuciu humoru, roztaczająca wokół siebie aurę serdeczności i otwartości. Szczególną uwagę zwraca też jej świetna kondycja fizyczna i intelektualna. Pozwala to seniorce na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, w tym na radosne spotkania ze swymi przyjaciółmi i znajomymi.

Z okazji swych setnych urodzin Pani Marianna przyjęła wielu gości z życzeniami kolejnych lat życia w zdrowiu. Z życzeniami przybyła również burmistrz Tarczyna Barbara Galicz wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Tarczynie Karoliną Podolską oraz przedstawicielką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które wręczyły jej także specjalne, okolicznościowe prezenty.

Jubilatka otrzymała również specjalne, pisemne życzenia od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który w swym liście podkreślił, iż Pani Marianna „należy do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski i była świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń” (…) Premier Morawiecki napisał również, iż „seniorzy stanowią dziś nie tylko coraz liczniejszą, ale przede wszystkim niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa, która może jeszcze bardzo wiele dać rodzinie, najbliższemu otoczeniu, a także innym, szczególnie młodym ludziom wkraczającym w czas dokonywania pierwszych ważnych życiowych wyborów”.

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego jubileuszu! Z okazji setnych urodzin życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości w sercu, siły do pokonywania codziennych trudności, miłości bliskich oraz pięknej i spokojnej jesieni życia, a także zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.